реклама

Мабуть ніхто не стане заперечувати, що найбільша цінність у світі - життя людини.  Але доки все у порядку, кожен з нас думає: «Моєму життю нічого не загрожує, зі мною нічого не станеться! Все, що відбувається неймовірного – на відстані надзвичайних новин у телевізорі!» Та ось біда, як правило, приходить без повідомлень та оголошень і коли трапляється щось надзвичайне, ми починаємо прокручувати в голові думки про те, що зробили не так, де прорахувалися, як можна було цьому запобігти. Розумієш, що ти, і тільки ти, відповідальний за своє життя, та для того, щоб його зберегти, потрібно мати певні навички. Як сказав Суворов у свій час: «Тяжко у навчанні – легко в бою!» Тому в нашому освітньому закладі проводяться різні тематичні заходи: тижні безпеки дитини, місячники безпеки життєдіяльності,  цивільного захисту, для того, щоб навчити дітей безпечних навичок життя. Один з таких заходів пройшов нещодавно у школі та розпочався з планових тренувальних евакуаційних дій за участю головного спеціаліста Приморського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області Павла Сергійовича Молчанова.

Під час тренувань було оголошено загорання на другому поверсі, один за одним, із закритими хустками носами, з щоденниками в руках, учні швиденько виходили з приміщення школи. На подвір’ї закладу освіти вчителі провели перекличку евакуйованих дітей, «перевірили їх стан здоров’я» та доповіли директору школи про вчасно проведені дії. Павло Сергійович зафіксував час проведення евакуаційних дій та зазначив, що колектив та учні добре впоралися з нормативами. Після того, як усі пішли на навчання, з учнями 5-6 класів були проведені тематичні уроки щодо попередження пожеж, вживання необхідних заходів при приборканні пожежі та правил надання первинної допомоги постраждалим. Діти переглянули цікаві відеоматеріали, презентації та «засипали» Павла Сергійовича запитаннями. Адже кожен з них розуміє, що його безпека – в його руках! Учні багато дізналися нового та цікавого і про пожежі і, навіть, про вибухонебезпечні предмети, адже Запорізька область знаходиться у прифронтовій зоні та заходи безпеки не завадять нікому. Також дітлахи закріпили нові знання щодо дій при виявленні «незнайомих предметів» під час перегляду тематичного фільму «Небезпечні знахідки».

Протягом місяця для учнів школи було проведено ще багато цікавих пізнавальних заходів. Це і "хвилинки безпеки" на уроках з "Основ здоров'я", вікторина «Твоя безпека – в твоїх руках», конкурс малюнків «Безпека дитини – майбутнє країни», у якому перемогу одержали: Федоренко Дмитро (9А), Сажаєва Станіслава (3В), Керпчар Єлізавета (5Б), Русакевич Яна (6В), Клевізаль Ілона (6А), Топузлієва Римма (6В), Короленко Ангеліна (6Б). Роботи учнів були направлені на участь у районному конкурсі «ДСНС очима дітей», за результатами якого робота Керпчар Єлізаветаи посіла ІІ місце, Клевізаль Ілони ІІІ місце. 

Учні 7А класуи креативно підійшли до теми безпеки життєдіяльності, поєднавши знання про декоративно-ужиткове мистецтво, одержані на уроках образотворчого мистецтва та навички безпечного життя із занять з «Основ здоров’я», проявили винахідливість та працелюбність – два тижні працювали та не тільки підготували настільну гру для учнів початкової ланки, а й провели декілька тематичних уроків, під час яких малюки, виконуючи завдання, дізналися про безпечний шлях зі школи додому. Серед завдань: загадки, питання про дії у надзвичайних ситуаціях, складання слів та пазлів, відокремлення предметів, необхідних для приборкання пожежі, їстівних грибів від отруйних та ще багато цікавого.

Дітлахи буквально "поїдали" інформацію, подану в такій оригінальній формі. І наставники, і підопічні були неймовірно задоволені проведеним разом часом та результатом - упевненими знаннями. Зусилля старших учнів були нагороджені перемогою у районному творчому конкурсі «Сам собі рятівник» у номінації «дидактична гра». То ж, перевірена на дітлахах розробка, відправилася на обласний конкурс. То ж залишається сподіватися на подальшу перемогу ентузіастів.

Місячник скінчився та всі його учасники чітко зрозуміли гасло проведених заходів "Сам собі рятівник", бо збереження свого життя і здоров'я - насамперед твоя справа!

увеличение трафика на сайт