реклама

Ми пам'ятаємо тебе, Кобзарю!

2014 рік насичений різними подіями та заходами, але визначним для кожного українця являється 200-річчя з дня народження вірного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.    

В історичному розвитку України Шевченко — явище незвичайне як своєю обдарованістю, так і місцем у літературі, мистецтві, культурі. Тому в нашій школі було розроблено ряд заходів для учнів різного віку, щоб донести до дитячих сердець всю цінність Шевченкової спадщини , її різноманітність, багатогранність та особливе значення для кожного з нас та для всієї України. Навіть маленькі хлопчики та дівчатка захопилися творчістю великого Кобзаря, вони завзято малювали ілюстрації до творів та портрети великого творця. Найактивнішим учасником конкурсу малюнків «Шанує Тараса велика родина» (в рамках школи) став 2Б клас (класний керівник Бутенко Ольга Василівна). На районному рівні одержала друге місце у даному конкурсі учениця 7Б класу Лебідь Ангеліна з малюнком «Кобзарі» та третє – учениця 10 класу Сіващенко Вікторія з малюнком «Портрет молодого Шевченка». Переможцями районного етапу фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Шанує Тараса велика родина» стали читці нашої школи, учні 6Б класу (класний керівник Яковенко Маргарита Володимирівна): Шиян Борис та Шенденкова Ірина. Відеозаписи їх виступів надіслані для участі у обласному заочно-очному фестивалі-конкурсі. Ми сподіваємося, що виступи цих учнів не залишать байдужими членів обласного журі.

Бібліотекарем школи Хачатурян Ельмірою Суренівною були проведені тематичні літературні читання для учнів 5-9 класів «Вічний, як народ», на яких прозвучало багато віршів великого Кобзаря. Ведучими цього заходу були дівчата 9А класу (класний керівник Шаталінська Світлана Іванівна): Горохова Вікторія, Гарбузова Олександра, Кострикіна Єлізавета. Гостею заходу стала і гордість нашої школи - переможець обласного етапу міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка Райкова Андріяна, яку підготувала вчитель української мови та літератури Шаталінська Світлана Іванівна.

Приймаючи участь у шкільному конкурсі плакатів та стіннівок, учні старалися намалювати портрети Шевченка, ілюстрації до його творів та оздобити свої газети якомога яскравіше та оригінальніше. Найбільше це вдалося учням 5В (класний керівник Анісімова Наталія Олександрівна), 6Б (класний керівник Яковенко Маргарита Володимирівна), 7Б (класний керівник Козлова Тетяна Віталіївна), 9Б (класний керівник Макаренко Наталія Олексіївна), 10 класу (класний керівник Дмитрієва Тетяна Вікторівна).

Найбільше запам’ятався учням 5-х класів флеш-моб «Віночок Кобзарю». Учні з любов’ю розмальовували віночки та вписували в них рядки з улюблених віршів Тараса Шевченка, а потім прикріпляли їх до портрету Кобзаря. 

Надзвичайно цікавою для дітей була літературно-музична композиція «Світ Шевченкового дитинства» для 5-6 класів, яку провели вчителі української мови та літератури Яковенко Маргарита Володимирівна та Шушкалова Антоніна Василівна. Захопили всіх сценки із дитинства Тарасика, його допитливість та жага до нового. Юні артисти: Маркаров Микита, Панченко Ганна, Кузіна Олександра (6Б клас), Кабісова Авігея, Боєв Кирило, Драндаров Артем (6А клас), Гогунський Кирило, Куцарський Олександр (5А клас) правдиво та органічно передали всі події Тарасового дитинства. Ведучі заходу: Атаманова Ірина (11 клас), Шиян Борис, Шенденкова Ірина (6Б) та читці: Найда Діана(5А) та Гнидюк Аліна (5В) вразили дітей своєю переконливістю та майстерністю виконання.

Було показано багато відео сюжетів про життя та творчість Т.Г. Шевченка та продекламовано віршів на тематичному заході «Вшануємо Тараса!» для учнів 5-11 класів.

Детально висвітлили біографію та творчість поета, письменника, художника Шевченка ведучі літературної композиції «Шевченкове слово живе»: Кара Ігор (9А) та Стоєва Ванесса (9А), Дмитрієв Олексій (7Б) та Лебідь Ангеліна (7Б). Вчителі: Дмитрієва Тетяна Вікторівна та Шаталінська Світлана Іванівна, які підготували цей захід, підібрали багато віршів видатного ювіляра. Їх виконали учні 10 класу: Шаєр Єлізавета, Клімов Давід, Безрученко Тетяна, Крутіков Володимир, Войнікова Маргарита, Карауланова Єлізавета. Доповнили враження відео сюжети, інсценівки віршів, які показали Мараквелідзе Зураб (8Б) та Одинець Тетяна (10 кл.), Шаєр Елізавета (10 кл.), Перунов Іван (5В), Лебідь Ангеліна (7Б) та маленький учасник заходу Олизько Дмитро (2Б). Доречно звучала і пісня «Летіла зозуля» у виконанні ансамблю 8А класу: Ганчевої Валерії, Фіщиної Олександри, Симоненко Єлізавети, Єремєєвої Олександри, Колеснік Аліни. Доторкнувшись до життя та творчості славного патріота своєї Батьківщини, ми розуміємо, що це найменше, що ми можемо зробити для увічнення його пам’яті та збереження в наших душах безсмертного, невичерпного, дорогоцінного скарбу, який залишив нам-нащадкам Т.Г. Шевченко.                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

увеличение трафика на сайт