реклама

                                                             


          БУДЬТЕ  ОБЕРЕЖНІ !                                                       

 Кліщі    вийшли    на    полювання.

Позбутися крихітних, але від того не менш неприємних комах непросто. На щастя, великої небезпеки від укусів кліщів наразі не спостерігається, за словами лікаря-педіатра, лише в 10% випадків вони можуть бути носіями інфекційних захворювань. Це іксодові кліщі, а недуга, якою вони можуть «нагородити», називається іксодовий кліщовий бореліоз, або  хвороба Лайма. На території України природними зонами, ендемічними щодо зараження кліщовим бореліозом, насамперед є зони широколистих лісів: Прикарпаття й Українське Полісся.

Коли кліщ присмоктується до тіла, він часто лишається непоміченим, отож  повернувшись із прогулянки, насамперед пильно обстежте ділянки із найбільш ніжною шкірою: ліктьові згини, підколінні ямки, зони за вухом. Саме тут найчастіше виявляються незвані гості.  

— Вважається, що, виявивши кліща, досить  крапнути на нього олією, тим самим перекривши доступ кисню. Але якщо він інфікований,  його токсичні виділення не припиняються. Отже, процес інфікування буде тільки посилюватися. Тому слід прихопити кліща пінцетом, а потім обертальними рухами акуратно його дістати. Відтак руки та місце, де був кліщ, обробляються милом. А щоб переконатися, що кліщ не був носієм інфекційних хвороб, його слід віддати на аналіз до СЕС.  

Якщо все ж таки укусу іксодового кліща не вдалося уникнути, клінічні прояви хвороби з’являються за тиждень-другий. Спершу на тілі виникає  червона пляма зі світлішою плямою в центрі. За кілька днів це червоне коло раптом  починає рости: спостерігається так зване відцентрове збільшення. Така кільцеподібна еритема стовідсотково характерна лише для кліщового бореліозу. Захворювання не завжди супроводжується підвищенням   температури, у деяких випадках недужий скаржиться лише на легку ломоту в тілі.

— Якщо вчасно буде призначено антибіотик, ускладнень, як правило, не виникає. Проте ніколи не призначайте препарат на власний розсуд. Це  відповідальність лікаря, — попереджає фахівець.

Крім того, в таких випадках доцільно пройти обстеження інфекціоніста, невролога, окуліста та зробити ЕКГ. Всі дослідження, якщо немає скарг,  слід проводити  за тиждень-другий, оскільки  якщо розвивається ускладнення, то відбувається це не відразу. Серед найпоширеніших наслідків укусів кліща  — ураження нервової та серцево-судинної систем, а також опорно-рухового апарату.

Оскільки специфічної профілактики укусів цих істот не існує, аби зменшити такий ризик, слід дотримуватися простих рекомендацій. Передовсім, збираючись на прогулянку до лісу чи парку, відповідним чином вдягнутися:  на голову — капелюх, на ноги — шкарпетки й закрите взуття. Додатковий захід безпеки, якщо одяг (легка сорочка та обов’язково брюки) щільно прилягатиме до тіла в ділянках зап’ясть та щиколоток.  Не варто бігати босоніж по траві, а ковдри та підстилки, котрі ви брали з собою до лісу, після пікніка слід обов’язково добре витрусити. Тобто, як і в багатьох інших випадках, профілактика — це передусім наша манера поведінки. 

10%   цих  неприємних  істот  є  носіями  інфекційних  захворювань.

Правила поведения для детей: мелочей не бывает

    Чтобы предостеречь наши сокровища от беды, нужно с раннего возраста объяснять им правила безопасного поведения для детей. Сегодняшний мир таков, что знание и выполнение правил поведения для детей дома и на улице является для них жизненно важным. И от того, насколько хорошо вы сумеете донести до них эту мысль, зависит их безопасная, а ваша – спокойная жизнь.Однако, прежде чем решиться на то, чтобы предоставить ребенку самостоятельность, вы обязаны убедиться в том, что ваш ребенок сумеет правильно поступить в сложной ситуации. Самое простое – он должен четко знать, что ему делать и куда обращаться в случае, если:
- в вашей или соседской квартире начался пожар, прорвало
водопроводную трубу, погас свет, и т.д.;
- у него ухудшилось самочувствие;
- в дверь настойчиво стучат или звонят незнакомцы.

Учитывая, что ребенок самостоятельно перемещается до школы и обратно, он должен знать, как правильно закрыть (открыть) входную дверь квартиры и подъезда, как вести себя в лифте, должен четко понимать, что контактировать с посторонними ни в лифте, ни на улице нельзя.
Важная часть обеспечения безопасности ребенка – это знание правил дорожного поведения для детей, особенно если на пути в школу ему приходится переходить на другую сторону проезжей части. Не надейтесь на школу, где, как правило, детям объясняют такие вещи. Помните, что первые уроки правил поведения на дороге малыш, начиная с самого раннего возраста, получает, глядя на своих близких. Поэтому, в присутствии ребенка неукоснительно соблюдайте правила сами, при этом объясняя их крохе.
Думается, вам по силам накрепко внушить ребенку, что:
- идя по тротуару, нужно держаться подальше от проезжей части;
- при переходе проезжей части следует остановиться и посмотреть налево, затем – направо, и снова налево;
- переходить улицу можно только на зеленый свет светофора;
- переходить проезжую часть следует в специально приспособленных местах – у светофора или на размеченном «зеброй» переходе.

Особенно правила безопасности актуальны для детей во время каникул, когда они целыми днями предоставлены сами себе. Правила поведения летом для детей включают в себя, кроме обычных, некоторые моменты, которые нужно помнить при пребывании на воде, на аттракционах, игровых площадках, и т. д. Ваша задача – донести до ребенка, что от того, насколько серьезно он отнесется к их выполнению, зависит не только его безопасность и здоровье, но и жизнь. Однако, запугивать его тоже не стоит, чтобы в случае возникновения тревожной ситуации он не начал паниковать.
Хочется сказать, что не меньше, чем знание правил безопасности, для ребенка важно владение правилами хорошего поведения для детей. Если первые помогут ему выжить и сохранить здоровье, то вторые станут его проводником в обществе, станут его первой ступенькой на пути к хорошему положению и репутации. Не зря говорится, что честь нужно беречь смолоду. Мнение о человеке, и, соответственно, о его семье, окружении закладывается, начиная с его детства. Прививая ребенку хорошие манеры, понятие об аккуратности, честности, добросовестности, милосердии, мы закладываем фундамент своей спокойной и достойной старости. И в этом вопросе мелочей не бывает.

Підготував:

Керівник служби охорони праці відділу освіти  С.В.Єременко

 

увеличение трафика на сайт