реклама

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

У ході моніторингу глобальної комп’ютерної мережі INTERNET відділом ювенальної превенції УПД ГУНП в Запорізькій області встановлено, що у популярній російській мережі «ВКонтакте» з’явилися групи, я яких дітей доводять до суїциду (самогубства).

За інформацією Департаменту кіберполіції Національної поліції України, фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити», можливо пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Подібні суїцідальні спільноти мають назви «Синий кит», «Тихий дом», «Разбуди меня в 4:20», «Зникни за 24 години» та ін..

Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку та написати певний текст у себе на веб-сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, буде проведено психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті. Наступне повідомлення буде із завданням (квестом), яке передбачає нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Подібні «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. На кожне завдання надається обмежений час. Скільки буде поставлено завдань (до 50-ти), це залежить від адміністратора групи. Коли адміністратор впевнений в тому, що неповнолітній готовий до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, які озвучуються у цьому «творі» – вчинити самогубство та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі «онлайн». Ці відеозаписи в подальшому продаються в глобальній мережі INTERNET.

Департаментом кіберполіції виявлена одна з таких груп, до якої входили 209 користувачів з України. Подібні групи блокуються щодня за зверненням правоохоронних органів, але на заміну їм з’являються нові.

За прогнозами Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) до 2020 року майже 1 530 000 людей на планеті покінчать із собою й ще в 10-20 разів більше здійснять спроби самогубства. Це в середньому три добровільні смерті та реалізація тридцяти суїцидальних спроб кожну хвилину! Такі показники відображають глобальність та серйозність проблеми.

Щороку тільки в нашій країні за власним бажанням йдуть з життя 14,5 тис. осіб. Суїцид залишається однією з провідних причин смерті у молодому віці. Статистичні дані свідчать, що найбільша кількість самогубств припадає на вік від 15 до 21 року. Однак за останні роки різко збільшилась кількість самогубств серед дітей віком від 5 до 14 років. При цьому у неповнолітніх часто зустрічається довготривала і ретельна підготовка суїциду. Тому адміністрація школи та педагогічний колектив призиває батьків до відповідального ставлення до проблем дітей, небайдужості, спостережливості  та співпраці з даного питання. Вчасно звернувши увагу на поведінку дитини, можливо уникнути небезпеки та зберегти її життя та здоров’я.         
Декілька порад від психолога:

1. Залишайтесь самими собою, щоб дитина сприймала вас як щиру, чесну людину, якій можна довіряти.

2. Дитина має почуватися з вами на рівних, як із другом, це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки. Тоді вона зможе розповісти вам про наболіле.

3. Важливо не те, що ви говорите, а як ви це говорите, чи є у вашому голосі щире переживання, турбота про дитину.

4. І останнє – якщо ви не знаєте, що говорити, не кажіть нічого, просто будьте поруч!

 

увеличение трафика на сайт